A világ folyton változik, ez egy unalomig ismételt közhely. A 21. században azonban ténylegesen olyan gyors változásoknak lehettünk és lehetünk a szemtanú…
Tovább olvasom »A méhek számára fontos a megfelelő fészekhőmérséklet, ez 35˚C . Ezt a hőmérsékletet tartják állandóan, ha túl meleg van a fészekben akkor hűtik, ha túl hi…
Tovább olvasom »A klímakérdések utolsó része következik. Egy előadásban találkoztam a következő ábrákkal és tanulmányokkal, ezért szükségesnek tartottam mindezt megosztan…
Tovább olvasom »A korábbi cikkekből kiderült, hogy az ember felelőssége a klímaváltozásban sokkal kisebb, mint azt az ENSZ-hez kapcsolódó IPCC szervezet kutatói tanulmá…
Tovább olvasom »A Római Klub egy olyan nem üzleti csoport, mely célja „a közös gondviselés és felelősség az emberiség jövőjéért.” Különböző nemzetközi politikai kérdése…
Tovább olvasom »Egyszer sem állítottam, hogy az emberi tevékenység nem okoz súlyos környezeti károkat, csupán azt, hogy nem tehető egyedüli felelősnek a globális éghajl…
Tovább olvasom »Abraham Fondius festménye 1677, The frozen Thames- A befagyott Temze A globális klímaváltozás okozója az emberi tevékenység, ez a főáramlatú narratíva. …
Tovább olvasom »A globális mainstream vagyis főáramlat narratívája a következő: A globális éghajlatváltozásért az ember, csakis az ember a felelős az elmúlt évszázadokb…
Tovább olvasom »Az időjárásról mint jelentős befolyásoló tényezőről már volt szó egy korábbi cikkben, most ehhez kapcsolódóan olyan témába fogok bele, mely mindennapja…
Tovább olvasom »